שיפוץ בימי קורונה

בפגישה הראשונה עם המשפחה המדהימה שגרה בבית הזה הם רצו בית שאי אפשר יהיה להתעלם ממנו כשנכנסים.

כמעצבת הבנתי שזו הגדרה סופר סובייקטיבית ואני צריכה לדייק בה.

יצאנו לדרך, תוך כדי שהמשפחה נשארת לגור בבית, עם הפתעה של וירוס קורונה שנכנס לחיינו, ולוח זמנים צפוף קריטי יותר ויותר. 

האתגר המרכזי היה לבחור את העמדת הסלון ולהגדיל את המטבח, עם התייחסות לכך שבבתים בשכונה זו, שנבנתה לפני עשרות שנים יש חלון חצי משושה שמקשה על העמדה אופטימלית.
כל אופציה ל"קיר טלוויזיה" יצרה בהכרח מוקש אחר, ובסוף הבחירה שלי היתה לתלות את הטלוויזיה על עמוד ולא על קיר, באופן הזה הטלוויזיה מסתובבת בקשת רחבה של זויות , מה שמאד מתאים לאורח החיים של המשפחה. כמו כן המטבח גדל על חשבון מרפסת שירות והתכניות יצאו לדרך.
בשלב בחירת החומרים, בקשת המשפחה הייתה לנגד עיני, וחשבתי על שילוב שיקפיץ להם את הבית ויעשה את ה WOW. כל הבחירות קידמו אותנו להשגת המטרה: ריצוף משויש בגימור סאטן, גופי תאורה בשילוב פליז, משטח גרניט פורצלן מדוקק עשיר בטקסטורה וריהוט מדויק.
 
השיפוץ עבר בהצלחה מרובה, הקורונה כמעט ולא עצרה אותנו, והכי חשוב שהלקוחות גרים בבית בו בדיוק אותה תחושה אותה הם דמיינו! WOW.
תודה ל בן רוטשטיין על התמונות הנהדרות. 

מהפך בבית פרטי בזכרון יעקב. שיפוץ וסטיילינג

בית בהוד השרון

את הבית הנהדר הזה בהוד השרון פגשתי במצב שלד, ורבה היתה העבודה בו. ברור היה לי שחלל המדרגות יהיה אלמנט מרכזי, שעובר כחוט מקשר בין כל הקומות. כיוון שמדובר בבית גבוה, החלטתי להתייחס אליו כאל עוגת שכבות, שכל שכבה תקבל צבע וטקסטורה שתאפיין אותה, ויחד תיצור ה בהרמוניה את הסיפור של הבית


שיפוץ והלבשת בית בזכרן יעקב

הבית המקסים הזה בזכרון יעקב מראש היה יפה אבל לא לגמרי מדוייק למשפחה
החלונות נפתחו אל החוץ, כדי שהירוק המקסים ייכנס פנימה,
נוצרו מטבח גדול לצד פינת אוכל וסלון מלאי האור, וחדרים מפנקים לכל המשפחה.
נבחרו לבית חומרים יחד עם הרבה נגרות צבעונית בחדרים ובאמבטיות ותאורה מחמיאה.
במרכז החלל נוצרה מבואה מקסימה שמפרידה בין הציבורי לפרטי - שהיא לא רק מעבר - אלא גם חלל שכיף לשהות בו.
כך נולד לו בית יפהפה, חם ומזמין.


בית צבעוני למשפחה יצירתית

עיצוב פנים למשפחה יצירתית במיוחד שאוהבת אמנות, צבע ובעלי חיים וביקשה, מעבר לצבעוניות, גם פתרונות אחסון שיקלו על הבלאגן בבית. הצבעים שנבחרו בעבודות הנגרות המרכזיות (מטבח כחול, ארון אדום, שולחן סלון צהוב וכו\'..) מוסיפים חיים ומעוטרים בעבודות אמנות שנאספו ע"י בעלת הבית.


מחושך לאור – שיפוץ בית ישן וחשוך שהפך למואר , מזמין ונח.

שיפוץ מהמסד ועד הטפחות, פתיחת פתחים חדשים והגדלת קיימים, שימוש בהרבה חומרים טבעיים - עץ, בריקים וברזל. אלמנטים מסוימים נשארו ומוסיפים אופי ייחודי כגון דלת הכניסה שנצבעה. תוכננה "משרבייה" בחיתוך ממוחשב בברזל – פריט ייחודי לכניסה לבית, שמוסיף למראה הכפרי והמדויק של בית זה.


צבעוניות עדינה בשיפוץ זריז

שיפוץ בית שבסופו המשפט "אני לא מאמינה שזה הבית שלנו"  - מוכיח שמשהו עבד פה נכון. חודש בלבד והמהפך הושלם. בסלון נבחרו צבעים רגועים לפרטי הנגרות , הקיר המרחף מאפשר לאור להציץ מאחוריו ומוסיף לדרמה. עבודות הקרמיקה של בעלת הבית נותנות את הטאצ' האישי והייחוד , האור מהחלונות הגדולים שוטף את הבית ברכות וכל פינה קבלה את הטיפול המדויק לה. המטבח עוצב בשילוב חומרים - דלפק גדול מעץ אלון מושחר , ארונות עם חזיתות פורמייקה בשני צבעים מנוגדים ותאורה מדויקת . התוצאה - משפחה שמאוהבת בבית .


אקלקטי זה לא בלגן

שיפוץ בית בסגנון אקלקטי – המשלב מספר סגנונות עיצוב . בתוך המטבח שולבו עבודות נגרות בסגנון "פרובנס" עם מכשירי חשמל מודרניים ופסיפס כחיפוי קיר.


בית צעיר וצבעוני

"מהמסד ועד הטפחות", מ א' ועד ת' - כל תיאור יתאים לשיפוץ הזה שבו - הועתקה הכניסה לבית ממערב למזרח, בעקבותיה יצרנו שביל גישה חדש, שערים וחניות - כל תכנון החצר השתנה,  הסידור הפנימי עבר שינוי דרמטי והתקבל בית צעיר, צבעוני ומדליק - נח במיוחד ומותאם בדיוק לחלומה של המשפחה הצעירה הזו.


על וינטג', רטרו ומה שביניהם

המשפחה חובבת אביזרי וינטג' , והאתגר היה להתאים את הריהוט החדש - לאוסף הוינטג' הקיים. האתגר הצליח, לצד מנורות משנות ה 50 של המאה הקודמת, עיצבתי מטבח חדיש לחלוטין אך בגימור עתיק, שילבתי ריצוף ייחודי והרבה פריטים משוק הפשפשים בחיפה מצאו את מקומם בבית החדש.
איך יודעים האם הפריט שמצאנו בבית של סבתא הוא וינטג', רטרו או ענתיקה – די פשוט. פריט בן יותר מ 100 שנה - הוא עתיק. פריט שיוצר סביב שנות ה 80-90 של המאה ה 20- הוא רטרו , ופריט בן כ 50 שנה – הוא וינטג' .


הבית בלבן
אתגר העיצוב בלבן – הוא כפול . ברמה הפרקטית – לא לכל משפחה נכון לתכנן בית כה בהיר, שגם ישאר במראה נקי ומינמליסטי לאורך זמן. ברמה העיצובית – שילובי הטקסטורות וגווני הלבן – שמנת שנבחרים – קריטיים להשגת מראה יוקרתי – אך לא קר ומנוכר. הלבן מקושר אצלנו לניקיון – מה שממש מזמין עיצוב מינמליסטי ומדויק.

עץ וצבע , צבע ועץ – זוג מנצח

השילוב המנצח של צבע בהיר ועץ בגימור טבעי – אף פעם לא נמאס. שילוב קלאסי שפה כדי להישאר עוד שנים קדימה. במטבח הזה – חיפוי קיר צבעוני במיוחד - נותן נקודת עניין מרכזית ומיוחדת.


"אור ותכלת בשמיים"

כאשר שואלים אנשים מה מזכיר להם הצבע "תכלת" – מתקבלות לרב תשובות מאד חיוביות – שמים, רוגע ורוחניות. בפרויקט הזה בחלל המרכזי השתמשתי בפלטת צבעים רגועה – שילובי שמנת ותכלת. התקבל בית שהוא כולו הכלה – פינות מקסימות שמאפשרות מפגשים משפחתיים רגועים  - בדיוק כפי שהמשפחה בקשה.


בהיר בהיר בהיר

בפרויקט זה חשוב היה שהנגרות תיעלם בחלל , תשתלב בצבעוניות הכללית של הבית – ותתן במה לאקססוריס המיוחדים שהמשפחה אוספת. אין צורך לפחד מעיצוב בגוונים בהירים בלבד – לפעמים זו בדיוק הדרך לא לייצר עומס.